Dzisiaj jest: środa 23 stycznia 2019        Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund

Rolnictwo

   Informacja dla Kół Gospodyń Wiejskich  

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju informuje o możliwości pozyskania wsparcia finansowego przez Koła Gospodyń Wiejskich - od 3 do 5 tysięcy złotych dla koła.

Specjalistyczne artykuły, informacje oraz komentarze dotyczące rolnictwa województwa łódzkiego: Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego.

   Ubezpieczenie społeczne pomocnika rolnika  

W związku z wprowadzeniem od dnia 18 maja 2018 r. przepisów ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 858) rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS.

 

   Pszczelarstwo  

Fundacja EKOOSTOJA realizuje projekt pszczelarski, dofinansowany z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku jest to projekt pod hasłem "Pszczoły i pszczelarstwo = rolnictwo ekologiczne". Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy z zakresu pszczelarskiej edukacji ekologicznej, propagowanie zawodu pszczelarza oraz ograniczenie chemizacji w rolnictwie negatywnie wpływającej na pracę i ochronę owadów zapylających.

Fundacja zaprasza na bezpłatne szkolenie, które trwa 3 dni po min. 6 godzin. Grupa składa się z 15 osób.

Każdy z uczestników szkolenia otrzyma:

  • książkę o tematyce pszczelarskiej;
  • materiały szkoleniowe na nośniku pendrive;
  • certyfikat uczestnictwa;
  • kalendarz pszczelarski;
  • poczęstunek, catering;
  • długopis i smycz;


Kontakt telefoniczny: 506 976 920. Więcej informacji znajduje się TUTAJ