Dzisiaj jest: poniedziałek 6 lipca 2020        Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa

Od 1 lipca 2020 r. ulegają zmianie harmonogramy odbioru odpadów oraz terminy funkcjonowania Punktu Zastępczego Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Uwaga! w dniach 1- 6 lipca 2020 r. PSZOK będzie nieczynny.

Prezydent Zduńskiej Woli zaprasza architektów i pracownie architektoniczne do udziału w konkursie na koncepcję zagospodarowania skweru w centrum miasta. Chodzi o zielony teren wzdłuż Pasażu Powstańców Śląskich, który łączy ul. Łaską z ul. Stefana Złotnickiego. Konkurs jest elementem projektu 60+ smart city.


O godzinie 9.00 rozpocznie się transmisja z XXIII sesji rady Miasta Zduńska Wola. Sesja będzie transmitowana żywo poprzez portal e-sesja.


Przemysław Andrzejak, prezes zarządu Royal Sail Investement Group, wspólnie z prezydentem Zduńskiej Woli Konradem Pokorą, zaprezentowali dziś pierwsze wizualizacje osiedla Nowy Manhattan, które powstanie przy ul. Karłowicza, tuż obok popularnego „Manhattanu”.


Od 1 lipca można elektronicznie składać wnioski o przyznanie świadczenia "Dobry Start". Składanie wniosków w formie papierowej będzie możliwe od 1 sierpnia. "Dobry Start" to pieniądze, które przysługują w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. 300 zł dla każdego ucznia.


Od dziś można składać wnioski w programie „Moja Woda”, który dofinansuje zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji służących do zagospodarowania deszczówki i wód roztopowych.


O północy rozpocznie się cisza przed wyborami na urząd Prezydenta RP. To czas, gdy gasną polityczne i publicystyczne spory, by każdy wyborca w spokoju mógł przeanalizować programy kandydatów i podjąć decyzję, kto otrzyma jego poparcie. Głosujemy w niedzielę.


Dziś setne urodziny obchodzi Helena Mataśka. Z tej okazji szanowną jubilatkę z najlepszymi życzeniami odwiedził Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.


Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora przekazał radnym "Raport o stanie gminy Miasto Zduńska Wola w roku 2019". Dyskusja nad tym dokumentem odbędzie się na sesji Rady Miasta 2 lipca 2020 roku. Każdy z Mieszkańców Zduńskiej Woli może wziąć w niej udział.


Zduńska Wola prowadzi właśnie badanie ankietowe, w którym możemy wskazać, co naszym zdaniem jest najistotniejszym problemem w naszym najbliższym otoczeniu. Alkohol? dopalacze? a może zanieczyszczenie powietrza, bezrobocie lub bezdomność? Co nas tak naprawdę trapi?