Dzisiaj jest: wtorek 27 czerwca 2017        Imieniny: Cyryl, Maryla, Władysław

Radni Rady Miasta Zduńska Wola nie podjęli uchwały o absolutorium dla prezydenta miasta Piotra Niedźwieckiego. Z porządku obrad zdjęli też większość punktów zaproponowanych przez prezydenta. Część głosowań odłożyli w czasie do następnej sesji.

Wakacje rozpoczęło dzisiaj 3938 uczniów zduńskowolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na uroczystych spotkaniach z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbierali świadectwa, nagrody i wyróżnienia, dziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom. Po wakacjach wrócą do nowych szkół. Miasto Zduńska Wola od września 2017 roku będzie prowadziło dziesięć ośmioletnich szkół podstawowych.


Jutro, 23 czerwca o godz. 10.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ odbędzie się sesja Rady Miasta Zduńska Wola. Wśród najważniejszych jej punktów są m.in.: sprawozdanie z wykonania budżetu Miasta Zduńska Wola za rok 2016 i podjęcie uchwały absolutoryjnej z tego tytułu oraz szereg uchwał zaproponowanych przez prezydenta miasta.


Prezydent Miasta raz jeszcze zwróci się do Rady Miasta o podjęcie uchwał, które otworzą drogę do budowy nowych mieszkań oraz krytej pływalni. Przed nami ostatnia szansa aby obie budowy rozpoczęły się jeszcze w tym roku - mówi prezydent Piotr Niedźwiecki. Od kilkunastu miesięcy pracowaliśmy nad tymi inwestycjami, przygotowywaliśmy dokumentację, znaleźliśmy bezpieczny sposób finansowania. Do tego aby pierwsi mieszkańcy Zduńskiej Woli mogli wprowadzić się do nowych mieszkań budowanych przez TBS, na które będzie ich stać, potrzebna  jest nam już tylko zgoda radnych PiS.


"Już od 10 lat, z wielką radością i dumą obserwujemy działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli" - napisał prezydent Piotr Niedźwiecki w liście gratulacyjnym do Słuchaczy uniwersytetu z okazji X Jubileuszu. Zduńskowolska organizacja, skupiająca seniorów, jest bowiem miejscem wyjątkowym, do którego tłumnie zaglądają mieszkańcy wkraczający w "złoty wiek jesieni życia".


Do miejskiej sieci kanalizacyjnej podłączane są kolejne miejskie ulice. Dzisiaj trwają prace na Henrykowskiej i Długosza. Wartość obu inwestycji przekracza 1 mln 329 tys. zł. Wykonuje je firma ZINSBUD z Pabianic na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.


Elżbieta Szlachetka-Sikora zastępca prezydenta Zduńskiej Woli wręczyła nagrody w dwóch konkursach literackich: na wiersz związany z osobą Jana Pawła II - realizowany w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli na rok 2017 oraz drugi, poświęcony historii i współczesności Zduńskiej Woli. Komisje konkursowe oceniały blisko setkę prac młodzieży zduńskowolskich szkół. Wśród nich wyłoniły najlepszych.


Mecz tenisistów IKS Start Zduńska Wola z KS Gorce Nowy Targ musiał wzbudzić niezwykłe emocje, po pierwsze ze względu na wyrównany poziom przeciwników, a po drugie, ze względu na stawkę rozgrywki.


W sobotę 3 czerwca na Stadionie w Ozorkowie drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz ostatniej XVIII kolejki w 3. lidze kobiet  z zespołem Kotana Ozorków. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Pogoni 3:1. Zespół Pogoni Zduńska Wola zdobył mistrzostwo 3. ligi kobiet - grupa łódzka odnosząc w zakończonych rozgrywkach 16 zwycięstw, jeden mecz remisując i ponosząc jedną porażkę.


W Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz odbyło się dziś spotkanie, ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim. Wicepremier pojawił się w naszym mieście w związku z realizacją rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zduńska Wola jest na liście 122 miast objętych tak zwanym pakietem dla średnich miast.