Dzisiaj jest: sobota 19 sierpnia 2017        Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian

Każde miasto ma swoje Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Dokument, na podstawie którego wyznacza się nowe ulice, organizuje ronda, wytycza ścieżki rowerowe,  wskazuje się tereny zabudowy domów jednorodzinnych lub ich bezwzględnego zakazu. Jeśli w Studium jest zapisane, że działka, której jesteśmy właścicielem lub którą się interesujemy jest przeznaczona na przykład pod przemysł lub nowoprojektowaną ulicę, to budowa tam domu jednorodzinnego nie będzie możliwa.

European Masters Athletics Championships Stadia rozegrano w duńskim mieście Aarhus. Andrzej Suliński reprezentował Polskę. Jest zawodnikiem MKS Zduńska Wola. Podczas mistrzostw startował w kategorii M35. Zdobył złoty medal w wieloboju rzutowym: kula, dysk, młot, oszczep, ciężarek.


Miasto Zduńska Wola informuje, że w dniu 27 lipca 2017 roku podpisana została umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie wymiany pieców węglowych w nieruchomościach położonych na terenie miasta Zduńska Wola. Zadanie jest realizowane zgodnie z Programem Ograniczenia Niskiej Emisji. Do Programu przystąpiło 277 mieszkańców miasta Zduńska Wola. Już wkrótce Urząd Miasta Zduńska Wola będzie zapraszał do podpisywania umów wszystkie osoby, które zgłosiły chęć udziału w programie.


Wczoraj, w pierwszym dniu składania wniosków o wypłatę świadczenia 500+ do Urzędu Miasta Zduńska Wola zgłosiło się w tej sprawie blisko 200 osób. 1 sierpnia wpłynęło 110 wniosków na nowy okres wypłacania świadczenia - mówi Agnieszka Dylak-Szadkowska z Biura Programów Zdrowotnych i Spraw Społecznych Urzędu Miasta - do tego ponad sto osób pobrało wnioski i pytało o zmiany w programie - informuje.


Przychyliłem się do tej inicjatywy i traktuję ją niezwykle poważnie - mówił dzisiaj prezydent Piotr Niedźwiecki o zapisaniu przez radnych PiS środków finansowych na dokumentację budowy hali sportowej - jednak wskazanie lokalizacji tej inwestycji przy ulicy Łaskiej już budzi duże kontrowersje - wyjaśnia.


Teodora Stachurska, córka Agnieszki z Perdków i Andrzeja Grądkowskiego, gospodarzy z Czartek, urodziła się dnia 1 sierpnia 1917 roku w wiosce malowniczo położonej na ziemi sieradzkiej... dzisiaj Piotr Niedźwiecki Prezydent Zduńskiej Woli osobiście gratulował stuletniej mieszkańce miasta i życzył jak najlepszego zdrowia.


Kolorowym i różnorodnym targiem kwiatowym rozpoczęło się tegoroczne "Święto Kwiatów" na os. Karsznice. Zorganizowanemu po raz 10. wydarzeniu towarzyszyła przepiękna, letnia pogoda i tłumy odwiedzających. Morze wielobarwnych kwiatów i rozmaitych roślin cieszyło oczy i przyciągało miłośników ogrodnictwa. Zabawy dla dzieci i koncerty dla dorosłych dopełniły atrakcyjności sobotniego spotkania.


Jeśli nosicie się z zamiarem zakupu roślin do domu, na balkon lub do ogrodu skorzystajcie z doskonałej okazji, jaką daje Święto Kwiatów, które rozpocznie się jutro o godz. 8.00 na os. Karsznice. Targ kwiatowy z bogatą ofertą sadzonek, nasion, roślin owocowych krajowych i egzotycznych oraz wielu gatunków kwiatów, zorganizowany zostanie na terenie stadionu z wejściem od ul. Leśmiana. Targ będzie trwał do godziny 16.00.


Miasto Zduńska Wola sprzedaje dwa mieszkania w bloku przy ul. Baczyńskiego 11 na os. Południe. Każdy z lokali ma powierzchnię 74,38 m2. Na lokal nr 9 składają się 3 pokoje, kuchnia, przedpokój, łazienka i wc. Mieszkanie numer 2 jest czteropokojowe, z kuchnią, łazienką, wc i przedpokojem. Są to mieszkania w stanie deweloperskim. Do obu przyporządkowane są piwnice. Comiesięczny czynsz na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej "Lokator" wynosi 509,91 zł.


Serdecznie zapraszam do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Zduńska Wola - pisze w zaproszeniu do mieszkańców prezydent Piotr Niedźwiecki - konsultacje prowadzimy w związku z przystąpieniem naszego miasta do projektu „Partycypacja w planowaniu przestrzennym”. Ich celem jest wypracowanie rozwiązań planistycznych uwzględniających istniejące uwarunkowania, ale przede wszystkim uwagi, opinie i propozycje mieszkańców miasta - dodaje.