Dzisiaj jest: piątek 21 września 2018        Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Basen postawi konsorcjum dwóch firm: Mostostal Warszawa SA (lider) oraz Sanell Sp. z o.o. Umowa z firmami została zawarta przez zduńskowolskie MPWiK w obecności Prezydenta Miasta Piotra Niedźwieckiego. To inwestycja, na którą czekaliśmy od lat - mówił prezydent Niedźwiecki - Cieszę się, że moje starania o budowę basenu wreszcie dobiegły końca, bardzo ciężko było mi uzyskać zgodę radnych na rozpoczęcie tej budowy, ale najważniejsze że się udało. Zduńskowolanie będą mieć całoroczny obiekt, a wszyscy wiemy że pływanie to jedna z najbardziej popularnych i przyjemnych dyscyplin sportu dla osób w każdym wieku - podkreśla

5 lat temu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 17 września - rocznicę agresji sowieckiej na Polskę z 1939 roku Dniem Sybiraka. W hołdzie wszystkim Polakom zesłanym na Syberię i inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego. W Zduńskiej Woli uroczystości związane z upamiętnieniem Ofiar Sybiru odbyły się na Cmentarzu Miejskim przy ul. Bema. Zduńskowolanie uczcili pamięć wszystkich tych, którzy na zesłaniu stracili życie, tych którym udało się powrócić do Ojczyzny, tych, którzy rozproszyli się po całym świecie oraz którzy pozostali w miejscu swojego zesłania. Wśród Nich wszystkich byli również zduńskowolanie.


Bez wątpienia grypa jest bardzo zaraźliwa i co sezon wywołuje epidemie, dotykające także i u nas wiele osób. Szczepienia przeciwko tej chorobie zalecane są szczególnie osobom z grup ryzyka, do której należą seniorzy. Miasto Zduńska Wola na szczepienia mieszkańców powyżej 65. roku życia przeznaczyło w tym roku 20 tysięcy złotych. Będzie je można zrobić w miejskiej  przychodni: na Szadkowskiej i Srebrnej. Bezpłatnie może z nich skorzystać grupa 300 zduńskowolan.


Od przygotowania terenu i wygrodzenia placu budowy rozpocznie firma Dom Antoniego Jaracza rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli. Dzisiaj przejęła plac budowy. Tym samym właśnie wystartowała jedna z największych inwestycji w infrastrukturę oświatową w Zduńskiej Woli ostatnich lat. Placówka będzie w końcu miała salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia, dobudowane zostaną również kuchnia, jadalnia i szatnie.


Ostatni weekend zakończył obchody 85 rocznicy Osiedla Karsznice. Największą popularnością, jak przystało na kolejarskie Osiedle, cieszyła się elektryczna, kolorowa kolejka dla najmłodszych, którą w sobotę przejechało się kilkuset pasażerów. Świetny koncert dała Miejska Orkiestra Dęta o tradycjach kolejowych, której prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki wręczył specjalną nagrodę.


Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli po raz kolejny wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie, która objęta jest honorowym patronatem Prezydenta RP. W kawiarence literackiej zduńskowolskiego Centrum Integracji Ratusz 8 września 2018 roku miało miejsce odczytanie fragmentów powieści "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.


Najmłodsi przyszli, bo oglądają "Malanowski i partnerzy", starsi bo pamiętają "07 zgłoś się". Bronisław Cieślak przyjechał na spotkanie z widzami, które poprzedziło projekcję 9. odcinka serii "07 zgłoś się". Tego, w którym "wystąpiło" Osiedle Karsznice. Wydarzenie było elementem jubileuszu 85-lecia kolejarskiej dzielnicy. Odtwórca roli porucznika Borewicza wspominał czasy kręcenia serialu, opowiadał o jego kulisach i chętnie rozmawiał z uczestnikami spotkania, na które przyjechał oczywiście, dzięki uprzejmości grupy młodych pasjonatów, białym polonezem.


Rozpoczyna się pierwszy etap zagospodarowania terenu wokół Kępiny. Prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki przekazał dzisiaj Waldemarowi Solińskiemu z firmy Ekobudowa plac budowy przy zbiorniku. Wykonawca zapowiada rozpoczęcie prac już w tym tygodniu. Do końca listopada mają powstać chodniki i ścieżki rowerowe. Wykonawca musi również wykonać nowy przepust przez rów.


Wyjątkowe, bo poprzedzone podpisaniem przez prezydenta Zduńskiej Woli Piotra Niedźwieckiego umowy na budowę nowej sali gimnastycznej. W zakres dużej, przewidzianej na dwa lata, inwestycji wchodzi również budowa szatni, kuchni i jadalni. Powstaną także nowe parkingi i zjazd z ulicy Sikorskiego. Przy szkole pojawią się również nowe boiska zewnętrzne, ogrodzenie, elementy małej architektury i oświetlenia zewnętrznego oraz nasadzenia zieleni. Inwestycję będzie prowadzić firma Dom Jaracz Sp z o.o Sp. k. Dzisiaj w jej imieniu umowę sygnował Antoni Jaracz.


Andrzej Olejniczak po raz kolejny przywiózł do Zduńskiej Woli jazz na najwyższym światowym poziomie. Towarzyszyli mu Łukasz Żyta na perkusji i Michał Barański na kontrabasie. Utwory, które zaproponowali podczas sobotniego koncertu na dziedzińcu za Urzędem Miasta wzbudziły ogromny aplauz publiczności, która szczelnie wypełniła teren za dworkiem założyciela Zduńskiej Woli.