Dzisiaj jest: sobota 24 marca 2018        Imieniny: Gabriel, Marek, Gabor

Prezydent Miasta Zduńska Wola ogłasza nabór uzupełniający na zadanie pn. „Wymiana pieców węglowych na ekologiczne źródła ogrzewania w Mieście Zduńska Wola”, w ramach "Programu Ograniczenia Niskiej Emisji" realizowanego za pośrednictwem Miasta Zduńska Wola z dofinansowaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zgodnie z Zarządzeniem nr 461/17 z dnia 18 grudnia 2017 r.

Nie ma działania bardziej miastotwórczego niż budowa mieszkań - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. Pod obrady jutrzejszej sesji Rady Miasta Zduńska Wola skierował projekt uchwały, której przyjęcie oznaczać będzie rozpoczęcie przy ul. Azaliowej budowy pierwszego bloku komunalnego w systemie TBS dla tych mieszkańców, których nie stać na zakup lub wynajem mieszkania na wolnym rynku.


Ramowy wykaz wydarzeń rocznicowych, które odbędą się w Zduńskiej Woli w tym roku w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawił prezydent Zduńskiej Woli wraz z szefami miejskich jednostek kultury. To w sumie kilkadziesiąt wystaw, koncertów, happeningów, sesji popularno-naukowych. Organizują je Muzeum Historii Miasta, Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna oraz szkoły podstawowe i przedszkola prowadzone przez miasto. Włączymy się również we wszystkie uroczystości organizowane przez starostwo zduńskowolskie - podkreśla prezydent Piotr Niedźwiecki. W związku z rokiem rocznicowym symbolicznie, biało-czerwono oświetlony został również szczyt wieży zduńskowolskiego Ratusza.


Nie brakuje w Zduńskiej Woli chłopców i dziewczynek, którzy są o tym święcie przekonani! Doskonale wie o tym również Marek Lorenc, jeden ze zduńskowolskich trenerów, dziennikarz sportowy, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 7. Dlatego napisał książkę dla najmłodszych adeptów piłki nożnej "Mieszko, piłkarz nad piłkarze". Wspaniałą, ciepłą, bardzo fachową - obowiązkową lekturę każdego małego sportowca!


Rada Miasta Zduńska Wola przyjęła zaproponowaną przez prezydenta Piotra Niedźwieckiego uchwałę w sprawie powierzenia spółce Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli sp. z o.o. z siedzibą w Zduńskiej Woli zadania własnego Miasta Zduńska Wola, co oznacza zgodę na budowę krytej pływalni przy ul. Kobusiewicza.


Każdego roku Miasto Zduńska Wola wyróżnia nagrodą Laur Przedsiębiorczości firmy, które mają największy wpływ na rozwój miasta, w tym w szczególności na jego rozwój gospodarczy. Nagrodzie corocznie towarzyszy również przyznawanie tytułów "Laur Prezydenta Miasta" oraz "Ambasador Zduńskiej Woli". Organizatorem i gospodarzem uroczystości, podczas której wręczane są te tytuły jest Prezydent Miasta Zduńska Wola Piotr Niedźwiecki. Tegoroczna gala odbyła się 9 marca w Ratuszu. Poprowadził ją aktor Adam Woronowicz.


20 marca rozpocznie się budowa nowego budynku wielorodzinnego u zbiegu ulic Wileńskiej i Łaskiej. Znajdzie się w nim 20 mieszkań o powierzchni od 43 do 70 metrów kwadratowych, z przestronnymi balkonami. Blok będzie trzykondygnacyjny, z widną i ogrodzonym parkingiem. Będą to mieszkania na sprzedaż. Budynek stawia sieradzki deweloper, spółka SBD EKO-DOM na działce, którą kupiła od miasta Zduńska Wola. W umowie sprzedaży na wprost zapisano, że w ciągu 3 lat musi tu zostać wybudowany budynek mieszkalny z funkcjami usługowymi.


Spotkanie dla przedstawicieli TBS oraz wspólnot mieszkaniowych, które dzisiaj odbyło się w Urzędzie Miasta Zduńska Wola dotyczyło właściwego palenia w piecach węglowych i było elementem działań, jakie miasto podejmuje w walce z zanieczyszczaniem powietrza. Jesteśmy przekonani - mówi starszy strażnik Sylwester Witczak ze zduńskowolskiej Straży Miejskiej - że nasza rola nie polega tylko i wyłączenie na interweniowaniu w sytuacjach, gdy ktoś pali w piecu niedozwolonymi materiałami, ale również na edukowaniu mieszkańców jak prawidłowo powinno się rozpalać w piecach, czym nie wolno palić i jak eksploatować piece, by jak najmniej zanieczyszczać powietrze.


Rok temu mieliśmy gotowy projekt krytego basenu, pozwolenie na budowę i rozstrzygnięty przetarg - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki - potrzebowaliśmy tylko zgody Rady Miasta by rozpocząć prace. Jak wszyscy pamiętamy radni zagłosowali przeciw. Do dziś nie mogę pogodzić się z tą decyzją. To było złe dla miasta i złe dla mieszkańców. Dziś moglibyśmy mieć już gotowe mury nowej pływalni.


Ulica Łódzka, która stanowi jedną z głównych arterii komunikacyjnych Zduńskiej Woli doczeka się przebudowy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 482 (wraz z uzyskaniem pozwolenia ZRID), w granicach administracyjnych miasta Zduńska Wola.