Dzisiaj jest: wtorek 24 października 2017        Imieniny: Marty, Marcina, Rafała

To jedna z blisko 30 inwestycji drogowych, które w tym roku prowadzi miasto Zduńska Wola. Remontowane są nawierzchnie, przebudowywane chodniki, instalowane oprawy oświetleniowe. Remonty dróg będą trwały jeszcze do połowy grudnia. Przebudowa ulicy Kwiatowej rozpoczęła się w kwietniu. Inwestycja kosztowała ponad 986 tys. zł.

Dzisiaj w Ratuszu 60 osób zmierzyło się z tekstem Olgierda Neymana, dyr. WODN, autora zduńskowolskiego Dyktanda 2017, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 9, a sfinansowanego pieniędzmi Budżetu Obywatelskiego Miasta Zduńska Wola na rok 2017. Dyktando pisali uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy. Wyniki 9 listopada.


Do 18 października Urząd Miasta czeka na oferty biur projektowych na wykonanie dokumentacji technicznej hali sportowej. Radni zdecydowali, że ma być ona zlokalizowana na Stadionie Miejskim przy Łaskiej 90. Prezydent Piotr Niedźwiecki nadal uważa, że jest to zła decyzja. W tej lokalizacji nie ma miejsca na wystarczającą liczbę miejsc postojowych - zaznacza - jest ciasno, trzeba będzie wyciąć dużo drzew, prawdopodobnie zniszczyć rzutnię, dla której może nie wystarczyć miejsca na nowym obiekcie.


W 39 miastach Polski jest już darmowa komunikacja miejska. Prezydent Zduńskiej Woli ma nadzieję, że wkrótce dołączy do nich również nasze miasto. Mamy szczegółowe wyliczenia oraz harmonogram dotyczący wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej - mówi Piotr Niedźwiecki. Wśród miast, w których mieszkańcy nie muszą płacić za bilety w miejskich autobusach są m.in.: Bełchatów, Głowno, Goleniów, Gostyń, Lubin, Mława, Nowogard, Nysa, Ornontowice, Otmuchów, Świerklany, Ząbki i Żory.


Upust nawet do 95 i 90 procent przewiduje projekt uchwały w sprawie określenia zasad sprzedaży na rzecz najemców mieszkań komunalnych miasta Zduńska Wola. Wzorem innych miast - mówi prezydent miasta Piotr Niedźwiecki - chcemy maksymalnie ułatwić wykup osobom, które mieszkają w tych lokalach często po kilka, kilkadziesiąt lat. Mieszkańcy, jako właściciele lepiej zadbają o wspólny majątek, a dla wielu rodzin będzie to szansa na zmianę statusu społecznego, będą mogli stać się właścicielami.


Został tylko miesiąc na składanie wniosków o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie Miasta Zduńska Wola, aby mogły one zostać zweryfikowane jeszcze w 2017 roku. Źródłem finansowania zadania będzie dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz środki własne z budżetu Miasta Zduńska Wola.


Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej z nauczycielami pracującymi w szkołach i przedszkolach miasta Zduńska Wola spotkali się prezydent Piotr Niedźwiecki oraz odpowiedzialna za edukację w mieście wiceprezydent Elżbieta Szlachetka-Sikora. Wyrazili swoje podziękowania za pracę szkół w niełatwym, pierwszym roku funkcjonowania nowej reformy oświaty. Ale przede wszystkim złożyli życzenia satysfakcji z wykonywania zawodu nauczyciela, radości, którą może dać praca z młodymi ludźmi i wielu sukcesów pedagogicznych i wychowawczych.


12 października członkowie Rady spotkali się w siedzibie Spółki Mabudo. Firma działa od 1989 roku, a od 1996 swoją siedzibę ma w Zduńskiej Woli. Produkuje materiały budowlane: pustaki stropowe, beliki, nadproża okienne i drzwiowe oraz wiele innych elementów na indywidualne potrzeby odbiorców. Klientom oferuje również kompletne realizacje domów wraz z instalacjami, pokryciem dachu, stolarką okienną i drzwiową, wykończeniami wnętrz oraz drogami dojazdowymi. Podczas posiedzenia Rady Gospodarczej o pełnym zakresie usług Mabudo, a także o drodze rozwoju firmy, zrealizowanych projektach i planach na przyszłość mówił jej prezes Radosław Rogalski.


Oficjalnie otwarto dzisiaj rondo, które powstało po przebudowie skrzyżowania ulicy Piwnej z Paprocką i Dolną. Inwestycję solidarnie finansowały budżety miasta Zduńska Wola i powiatu zduńskowolskiego. Prezydent Piotr Niedźwiecki oraz Starosta Wojciech Rychlik zgodnie podkreślali, że współpraca na każdym polu przynosi dobre efekty, tym ważniejsze gdy chodzi o bezpieczeństwo.


10 października został ustanowiony Świętem Miasta Zduńska Wola w 1998 roku przez Radę Miejską na pamiątkę daty kanonizacji patrona Zduńskiej Woli Maksymiliana Marii Kolbe. Każdego roku podczas Święta Miasta zduńskowolanie oddają również cześć założycielowi Zduńskiej Woli Stefanowi Prawdzic Złotnickiemu, przy grobie jego małżonki i tablicy upamiętniającej jego samego. Każdego roku miasto podkreśla swoje święto różnymi wydarzeniami.