Dzisiaj jest: środa 17 stycznia 2018        Imieniny: Marian, Jan, Antoni

Urząd Miasta Zduńska Wola kupił nowy samochód marki Ford, który będzie wykorzystywany do przewozu dzieci niepełnosprawnych do szkół na terenie miasta. Prezydent Piotr Niedźwiecki przekazał go do Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi. Specjalnie przystosowany bus udało się kupić z dofinansowaniem ze środków PFRON. Miasto zapłaciło za pojazd 138 498 zł, z czego 80 tys. dołożył PFRON za pośrednictwem zduńskowolskiego PCPRu.

Szanowni Państwo, od półtora roku, od momentu zakończenie koalicji i odwołania przeze mnie wiceprezydenta Czesława Rybki stałem się wrogiem publicznym nr jeden PiS w Zduńskiej Woli. Byłem pierwszym prezydentem miasta w Polsce, który wprost mówił o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą przejęcie całej władzy i samorządów przez jedną partię. Natychmiast spotkały mnie z tego powodu liczne szykany i nieprzyjemności.


Prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki otworzył wczoraj swój gabinet dla wszystkich, którzy chcieli wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra grała dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Oznacza to, że specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie malutkich trafi m.in. do takich szpitali jak zduńskowolski. Potrzeby są ogromne, ale i wsparcie dla Orkiestry niemałe.


Dzisiaj odbyło się publiczne losowanie listy rezerwowej osób zainteresowanych dofinansowaniem do wymiany starych pieców węglowych. Mieszkańcy Zduńskiej Woli w dodatkowym naborze do programu "Wymiana pieców węglowych na ekologiczne źródła ogrzewania w Mieście Zduńska wola" złożyli 77 deklaracji. Z tej grupy najwięcej osób zainteresowanych jest instalacją pieca na gaz ziemny. Losowanie ustaliło kolejne miejsca dla wszystkich rodzajów pieców.


Miasto wyremontowało, przystosowało do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażyło mieszkanie przy ul. Szkolnej, które jest mieszkaniem chronionym. Dzisiaj Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi nabór osób, które chciałyby w nim zamieszkać.


Będzie otwarty dla każdego, kto jest ciekawy jak wygląda Gabinet szefa miasta i czy wygodny jest prezydencki fotel, ale przede wszystkim dla każdego, kto chce wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i dorzucić swoją złotówkę na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, czyli sprzęt dla szpitalnych oddziałów noworodkowych. Prezydent Miasta zaprasza od 10.00 do 14.00 do Urzędu Miasta przy ul. Złotnickiego 12. Każdy będzie mógł wejść, zasiąść w fotelu Prezydenta Miasta, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


Prezydent Piotr Niedźwiecki wystąpił do Regionalnej Izby Obrachunkowej o skontrolowanie budżetu Zduńskiej Woli, który pod koniec grudnia przyjęła Rada Miasta, wprowadzając zmiany w stosunku do projektu przedłożonego przez prezydenta. Najbardziej niepokojącą zmianą jest zabranie przedszkolom pieniędzy na ogrzewanie, prąd, ciepłą i zimną wodę, ubezpieczenia, wyposażenie i pomoce dydaktyczne. Po decyzji Rady Miasta w przedszkolach panuje dramatyczna sytuacja. Obniżenie przez radnych wydatków statutowych, planowanych w projekcie budżetu w kwocie 3.088.650 zł o 1.900.000 (61,52 %) praktycznie uniemożliwia od 1 stycznia funkcjonowanie tych placówek.


Prezydent Miasta ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z posesji na terenie Zduńskiej Woli. Chętni mogą się zgłaszać do 31 stycznia. Pod artykułem znajdziecie Państwo wzór wniosku, który należy wypełnić i złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta.


Już 14 stycznia Zduńska Wola zagra podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten dzień przez sztab Hufca ZHP Zduńska Wola, znajduje się również wydarzenie współorganizowane z Fundacją DKMS – Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego będzie można zarejestrować się w bazie dawców prowadzonej przez DKMS.


Zduńskowolski Orszak Trzech Króli przejdzie w najbliższą sobotę ulicami miasta już po raz czwarty. W tym roku nieco inną trasą. Orszak to wielkie uliczne Jasełka, w których zduńskowolanie uczestniczą bardzo chętnie, bardzo licznie i całymi rodzinami.