Dzisiaj jest: środa 18 lipca 2018        Imieniny: Kamil, Robert, Szymon

Bezpieczeństwo

OSTRZEŻENIA

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Intensywne opady deszczu z burzami
stopień: 1
prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 15 mm do 30 mm miejscami do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h.

Ważne:
Od: 2018-07-18 09:30:00
Do: 2018-07-19 09:30:00


zasady bezpieczeństwa w czasie burzy

KOMUNIKATY

05.07.2018 r., godz. 8:00
W związku z pożarem który miał miejsce w dniu 4 lipca 2018 r. na wysypisku śmieci w Mostkach, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zduńska Wola informuje, że po zapoznaniu się z sytuacją na miejscu zdarzenia, nie stwierdzono zagrożenia dla zdrowia mieszkańców miasta Zduńska Wola w zakresie ewentualnego skażenia środowiska.

REGIONALNY SYSTEM OSTRZEGANIA

RSO czyli Regionalny System Ostrzegania to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach, zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, w telegazecie, z wykorzystaniem napisów DVB, a także w aplikacji na telefon. Od 1 2015 ostrzeżenia przed najważniejszymi zagrożeniami otrzymujemy również poprzez SMS. Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Bezpłatna aplikacja RSO jest dostępna w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy:


Więcej informacji o RSO można znaleźć na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.