Dzisiaj jest: czwartek 27 lutego 2020        Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

W czwartek 5 marca odbędzie się walne zebranie na którym wybrani zostaną radni do Zduńskowolskiej Rady Seniorów. O 11 miejsc ubiegać się będzie 27 kandydatów.

Odszedł Lech Kulma, zduńskowolski działacz sportowy. Miał 59 lat. Pracował przede wszystkim dla dzieci. Blisko 10 lat był prezesem klubu MKS Zduńska Wola. Pasjonowała go fotografia sportowa. Ale był też społecznikiem, równie często jak na boiskach z aparatem fotograficznym można go było spotkać na sali obrad Rady Miasta Zduńska Wola.


Miniony weekend był bardzo wyczerpujący dla tenisistów stołowych klubu IKS "START". W sobotę rozegrali na wyjeździe mecz 14. kolejki z obecnym wiceliderem Grupy Południowej Polski - PWSZ Zamość przegrywając 2 : 8. W ubiegłym sezonie z Zamościa zduńskowolanie przywieźli cenny punkt z remisu i nie ma co ukrywać, że liczyli co najmniej na powtórkę, mimo że w poprzedniej rundzie w Zduńskiej Woli przegrali wysoko 1 : 9.


Drużyna IKS "START" zwyciężyła w Wojewódzkich Eliminacjach Drużynowego Pucharu Polski w tenisie stołowym pokonując zespół MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka 4 : 2. Był to już czwarty triumf zduńskowolan w tych zawodach i zapewnił awans do kolejnej fazy Drużynowego Pucharu Polski.


Przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola Jakub Trenkner, na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506, 1309, 1571, 1696 i 1815) zwołuje XIX sesję Rady Miasta Zduńska Wola w dniu 20 lutego 2020 r. (czwartek) o godz. 9.00, w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26 (sala obrad Rady Miasta, I piętro).


Miasto zapowiada budowę w Karsznicach sieci ciepłowniczej i oferuje wsparcie dla mieszkańców, którzy zechcą się do niej przyłączyć. Jeśli zainteresowanie będzie duże, w dzielnicy może powstać nowoczesna inwestycja!


Nie żyje Wiesław Pawłowski – prezes i działacz Koła Związku Sybiraków w Zduńskiej Woli, animator kultury filmowej, filatelista i członek Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli. Miał 81 lat.


Na Stadionie Miejskim przy ul. Łaskiej 90 trwają prace związane z pielęgnacją drzew. Są one finansowane przez miasto z dużym udziałem pieniędzy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Fundusz przekazał miastu dotację w wysokości blisko 99 tys. zł. Prace obejmą 367 drzew.


Miasto Zduńska Wola przystąpiło do opracowywania dokumentu pn. „Strategia rozwoju elektromobilności dla Miasta Zduńska Wola do roku 2035”, który ma przyczynić się do wypracowania dla Zduńskiej Woli celów i kierunków rozwoju nowoczesnego transportu i komunikacji, a także ochrony środowiska i podnoszenia jakości życia mieszkańców.


Siedemnaście par otrzymało w piątek 7 lutego Medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Szesnaście par otrzymało odznaczenia za 50 lat spędzonych razem, a państwo Elżbieta i Jan Tomaszewscy świętowali 60-lecie zawarcia małżeństwa.