Dzisiaj jest: środa 23 września 2020        Imieniny: Tekla, Bogusław

Na podstawie § 6 pkt 2 Regulaminu finansowania zadań z zakresu usuwania wyrobów zawierających azbest, Prezydent Miasta Zduńska Wola ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie Miasta Zduńska Wola w roku 2021.

Od 28 sierpnia do 11 września trwały konsultacje społeczne na temat zmian w statutach zduńskowolskich wspólnot lokalnych: Osiedla 1000-lecia, Osiedla Karsznice i Osiedla Nowe Miasto. Konsultacje przeprowadzono w formie przyjmowania opinii i wniosków. Do żadnego z projektów nie zgłoszono uwag.


O przyszłości Zduńskiej Woli rozmawiali w sobotę z mieszkańcami prezydenci oraz przewodniczący Rady Miasta.


18 par małżeńskich zostało odznaczonych Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale te przyznaje Prezydent RP Andrzej Duda, a w jego imieniu wręczał je jubilatom Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.


Aldona Piotrowska, Przewodnicząca Komisji serdecznie zaprasza na posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Ochrony Zwierząt i Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt, które odbędzie się w dniu 29 września 2020 roku (wtorek) o godzinie 9:00 w Gabinecie Radnego Urzędu Miasta Zduńska Wola, przy ul. Stefana Złotnickiego 12.


Jakub Trenkner Przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola, na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713 i 1378) zwołuje XXV sesję Rady Miasta Zduńska Wola w dniu 24 września 2020 r. (czwartek) o godz. 9.00, w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26 (sala obrad Rady Miasta, I piętro).


Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zduńskiej Woli ogłosiło nabór pracowników. To nowa miejska spółka, która będzie odbierała odpady komunalne. Poszukiwani są pracownicy biurowi, kierowcy i ładowacze.


10 września 2020r. Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi wraz z Hufcem Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizowała XIII Wojewódzki Rajd Rowerowy OHP pod hasłem „Na Szlaku Miejsc Pamięci Ofiar II Wojny Światowej 1939-1945”.


5 września 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania organizowana pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku wspólną lekturą była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. W związku z pandemią koronawirusa czytanie odbyło się za pośrednictwem mediów społecznościowych.


Rozpoczyna się budowa integracyjnego placu zabaw. Dofinansowanie na niego wykręcili zduńskowolscy rowerzyści, którzy w ubiegłym roku zaangażowali się w akcję „Zduńska Wola RAZEM!”. Dzięki nim miasto otrzymało od Fundacji LOTTO dotację 20 tys. zł na realizację projektu.