Dzisiaj jest: środa 25 listopada 2020        Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens

Prezydent Miasta Zduńska Wola ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego samorządu gminy w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pn. "Realizacja zadań przez świetlicę środowiskowa dla dzieci i młodzieży w 2021 r."

O 18 mln, do rekordowych 223 mln zł wzrosną nakłady budżetu miasta na 2021 rok. Mimo trudnej sytuacji, więcej niż w tym roku Zduńska Wola wyda na inwestycje.


Dziesięć podwójnych, piętrowych domków oraz 25 pojedynczych z przedsionkiem – oto nowe, bezpieczne i ciepłe schronienia dla kotów wolno żyjących w Zduńskiej Woli. Społeczni opiekunowie zwierząt zdecydują, gdzie ustawić budki.


Hektolitry kawy, dwustu informatyków i czterdzieści osiem godzin programowania. Najlepszą aplikację do walki ze smogiem podczas Hackathonu dla Miast opracował zespół z Rzeszowa. Teraz będzie miał pół roku, by wdrożyć ją w Zduńskiej Woli.


Użytkowniku gospodarstwa rolnego! Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada 2020 r. Został ostatni tydzień! Urząd Statystyczny w Łodzi przypomina o konieczności udziału w badaniu, bowiem za odmowę udziału w Spisie może zostać nałożona kara grzywny.


Aby lepiej przygotować samorządy na sytuacje kryzysowe, najlepsi programiści z całej Polski w ciągu 48 godzin opracowali rozwiązania czterech najciekawszych wyzwań zgłoszonych przez średnie miasta (20-100 tysięcy mieszkańców) – w tym Zduńską Wolę.


Dwustu informatyków zmierzy się z wyzwaniami czterech polskich samorządów. Jedno z nich przygotowała Zduńska Wola. Programiści będą mieli 48 godzin na przygotowanie aplikacji wspomagającej nas w walce ze smogiem.


Władze Zduńskiej Woli wymyśliły, jak wykorzystać nowe technologie w walce ze smogiem. W ramach 48-godzinnego hackathonu informatycy z całej Polski będą pracowali nad specjalną aplikacją dla miasta. Start zawodów dziś po południu.


Za tydzień rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące projektów uchwał Rady Miasta Zduńska Wola w sprawie statutów zduńskowolskich Wspólnot Lokalnych: Osiedla 1000-lecia, Osiedla Nowe Miasto i Osiedla Karsznice.


XXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola zwołana na dzień 26 listopada 2020 r. odbędzie się w trybie zdalnym.