Dzisiaj jest: środa 29 stycznia 2020        Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Wyjazdowy sobotni mecz z KS VIRET CMC Zawiercie, zajmującym ostatnie miejsce w tabeli I ligi, to cenne dwa punkty dla naszej drużyny za zwycięstwo 8:2. Po pierwszej rundzie gier indywidualnych prowadziliśmy 4:0. Pierwszy punkt nasi przeciwnicy para Trela/ Myszewski zdobyli w grze deblowej pokonując parę Janczewski/Sankowski 3:1.

Pan Ryszard Pietrzak związany był z miejską spółką zajmującą się zarządzaniem mieszkaniowym zasobem miasta przez blisko 10 lat. Rozpoczynał tu pracę w 1994 roku, jako zastępca dyrektora ds. eksploatacji. Wówczas był to jeszcze zakład budżetowy Administracja Budynków Komunalnych. W 1996 roku został jej dyrektorem i to on właśnie przekształcał jednostkę w spółkę komunalną Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Złotnicki". Miało to miejsce w 2000 roku. Prezesem TBS-u był od początku istnienia spółki do roku 2003.


Takich jak on: przywiezionych ze Zduńskiej Woli jest dzisiaj w schronisku na Czartkach 212. Do tego 16 kotów. W ubiegłym roku z terenu naszego miasta odłowionych zostało 167 zwierząt. Niewiele ponad 60 wróciło do właścicieli. 52 psy i 30 kotów zostało adoptowanych. To szczęściarze, ale są i takie, które przebywają tam od ponad 10 lat. Zduńska Wola z Przytuliskiem i hotelem dla zwierząt domowych „FUNNY PETS" w Czartkach współpracuje od 2012 roku. Wcześniej "nasze" psy były w schronisku w Wojtyszkach. Te najstarsze Wojtyszki jeszcze pamiętają.


Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola Tomasz Siemienkowicz, na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506, 1309, 1571, 1696 i 1815) zwołuje XVIII sesję Rady Miasta Zduńska Wola w dniu 30 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 9.00, w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26 (sala obrad Rady Miasta, I piętro).


Publikujemy dzisiaj artykuł dyrektora Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola Tomasza Polkowskiego. Porządkuje wiele spraw związanych z wyzwoleniem Zduńskiej Woli, ukonstytuowaniem się nowych, powojennych władz. Dzisiaj przypada 75. rocznica wyzwolenia miasta spod hitlerowskiej okupacji.


Wszystkich zainteresowanych wyborami do Zduńskowolskiej Rady Seniorów serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne. 22 stycznia, czyli w najbliższą środę o godzinie 12.00. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta przy ul. Stefana Złotnickiego 12, pokój nr 111.


Można już składać wnioski o wynajem pomieszczeń Inkubatora Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaskiej 38. Budynek przeszedł gruntowną modernizację i został bogato wyposażony. Korzystać z niego mogą wszyscy zduńskowolanie. Sprawdźcie na jakich zasadach.


Przez najbliższe dwa tygodnie działo się będzie we wszystkich zduńskowolskich domach kultury. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety śniegu żaden z nich nie gwarantuje, ale dobrą zabawę i brak nudy już tak. Na zajęcia do siebie zaprasza Ratusz, filia MDK w Karsznicach, PCKSiR, DK Lokator. Ale dziać się będzie również na sportowo, o to zadba zduńskowolski MOSiR.


Pierwszoligowa drużyna IKS "START" odniosła zwycięstwo w sobotnim meczu z ZKS PALMIARNIA Zielona Góra II 7:3.


Prezydent Miasta Zduńska Wola ogłasza nabór kandydatów do Zduńskowolskiej Rady Seniorów. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 stycznia 2020 r. Warunki naboru oraz druki formularzy zgłoszeniowych znajdziecie Państwo w tekście poniżej oraz w Zarządzeniu nr 15/20 Prezydenta Miasta Zduńska Wola z dnia 10 stycznia 2020 r. w sprawie ogłoszenia wyborów do Zduńskowolskiej Rady Seniorów - SPRAWDŹ