Dzisiaj jest: niedziela 25 sierpnia 2019        Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik

odkryj dla siebie Zduńską Wolę

To oficjalna aplikacja przygotowana przez Urząd Miasta Zduńska Wola z myślą o zduńskowolanach i o przyjezdnych, odwiedzających miasto w celach biznesowych i prywatnych. Zawiera dane użyteczne dla mieszkańców i turystów. Z aplikacji dowiesz się o której odjeżdża autobus, czym aktualnie żyje miasto, co grają dziś w kinie i którędy iść do najbliższej apteki.Informacje w aplikacji są pogrupowane w kategorie tematyczne, co ułatwia znalezienie konkretnych danych.

Moduł „w Zduńskiej Woli” zawiera aktualne informacje oraz zapowiedzi wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych – ich daty, miejsca oraz programy. Kolejny: „miasto” został przygotowany z myślą przede wszystkim o gościach. Zawiera krótką charakterystykę Zduńskiej Woli, jej historii i specyfiki. Opisuje postacie, miejsca i wydarzenia, które są „tylko u nas” (taki tytuł nosi jedna z podkategorii tego modułu). Do tego opisy zabytków, trasy spacerowe po mieście, muzea i biblioteki, a także telefony do najważniejszych służb czuwających w mieście nad bezpieczeństwem (policja, straż pożarna, straż miejska). „miejsca” to trzeci moduł aplikacji. Tu restauracje, bary, puby i pizzerie, miejsca noclegowe, adresy aptek, bankomatów, szpital i przychodnie, fitness kluby, kręgielnia, baseny, boiska, kino z repertuarem i zduńskowolskie kościoły.

Pod względem technologicznym aplikacja to nowoczesne, ale sprawdzone już rozwiązanie. Jest dostępna zarówno w GooglePlay, AppStore i WindowsPhoneStore, czyli korzystać z niej mogą użytkownicy smartfonów z różnymi systemami operacyjnymi (Android, iOS, Windows). W danym wirtualnym sklepie wystarczy wpisać „Odkryj Zduńską Wolę” (lub po prostu Zduńska Wola), pobrać aplikację, a następnie ją zainstalować. Do jej pobrania i aktualizowania potrzebny jest dostęp do Internetu, ale potem aplikacja działa również bez niego, czyli off-line. Moduł „W Zduńskiej Woli”, zawierający aktualności z życia miasta, wymaga jednak połączenia internetowego i pobrania aktualnych informacji.

APLIKACJA DO POBRANIA W SKLEPACH