portal?id=50015&res_id=57749

Aktualności


"Genius loci" płyta hiphopowa inspirowana historią Zduńskiej Woli

Spotkaniem z dziennikarzami rozpoczęła się promocja płyty "Genius loci" z muzyką hiphopową, inspirowaną historią Zduńskiej Woli. Wyjątkowy projekt, realizowany przez wyjątkowych ludzi. YOGOORTH, JOTKA, CZACHA, EMROK, m2., CHEETOS, BŁACHU, BOBSKI, JAZZOVSKY, EMEŁTE i WIŚNIOOOWY piszą teksty, nagrywają muzykę i robią to nieodpłatnie. Gabriela Górska, kierownik Działu Kultury zduńskowolskiego muzeum koordynuje projekt. Wiceprezydent Czesław Rybka monitoruje prace związane z wydaniem płyty. Miasto sfinansuje tłoczenie 500 egzemplarzy. Płyta powstaje na 190. rocznicę nadania zduńskiej Woli praw miejskich. Singiel "Stary Slang", którego autorem jest m2. już promuje płytę w Sieci.

czytaj więcej...

Dla tolerancji i poszerzania horyzontów

W Publicznym Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli po raz jedenasty rozstrzygnięto Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej. W tym roku do konkursu stanęło siedemnastu uczniów. Prezydent Miasta objął wydarzenie swoim patronatem. W piśmie do organizatorów napisał: "Konkurs corocznie cieszący się tak dużym zainteresowaniem jest wydarzeniem, które znakomicie wspiera rozwój młodzieży naszego miasta, otwiera ich horyzonty i uczy tolerancji oraz znajomości kultur innych narodów".

czytaj więcej...

Pozostałe:

czytaj więcej...

WYBORY ŁAWNIKÓW k

Informujemy, że Urząd Miasta Zduńska Wola uruchomił całodobowy
numer interwencyjny 663 333 398,
pod którym możesz dokonać zgłoszenia o awarii czy też zagrożeniu.

czytaj więcej

Zaakceptowana przez Tomasz Juszczak dnia 2009-09-23 10:16:55
Opublikowana przez Tomasz Juszczak dnia 2009-09-23 10:16:57
Drukuj
Stronę odwiedzono 854547 razy.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

System utworzony przez Comarch S.A