portal?id=50015&res_id=57749

Aktualności


Pieniądze z POWER 2014-2020 na językowe szkolenia dla przedszkolanek w Wielkiej Brytanii

Pozyskaliśmy blisko 368 tys. zł z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na kursy metodyczne dla 50 nauczycielek ze zduńskowolskich przedszkoli. Projekt "Nowa podstawa - Nowe wyzwanie", który powstał w Urzędzie Miasta Zduńska Wola, zakłada wyjazdy przedszkolanek do Wielkiej Brytanii. Cel to podniesienie kwalifikacji w zakresie nauczania dzieci języka angielskiego. Wpisanym do projektu brytyjskim partnerem jest ciesząca się dużą renomą Lincoln Christ's Hospital School - ogólnokształcąca szkoła średnia, wielokrotnie nagradzana za udział w programach międzynarodowych.

czytaj więcej...

O Zduńskiej Woli filmowej

"Wczoraj około godziny 19.15 na stacji Karsznice zamordowano człowieka. Takim samym nożem (tu porucznik Borewicz pokazuje zdjęcie). Proszę popatrzeć (tu Borewicz podchodzi do mapy), my jesteśmy tu, a to się stało..., o mniej więcej tu." Tę kwestię wygłosił główny bohater serialu "07 zgłoś się" porucznik Sławomir Borewicz. Karsznice pojawiają się w dziewiątym odcinku serialu pt. "Rozkład jazdy". Paradoksalnie jednak odcinek 07 dotyczący Karsznic był kręcony w...Odolanach. Odwrotna sytuacja była przy realizacji zdjęć do "Człowieka na torach" Andrzeja Munka: sceny z filmowej stacji Skoków nagrywano na stacji Zduńska Wola Karsznice. Z kolei w filmie "Linia" Kazimierza Kutza pojawia się Zwoltex... Ukazał się właśnie "Przewodnik filmowy po województwie łódzkim".

czytaj więcej...

Pozostałe:

czytaj więcej...

Facebook Zumi

Informujemy, że Urząd Miasta Zduńska Wola uruchomił
numer interwencyjny 663 333 398,
pod którym możesz dokonać zgłoszenia o awarii czy też zagrożeniu.

czytaj więcej

Zaakceptowana przez Tomasz Juszczak dnia 2009-09-23 10:16:55
Opublikowana przez Tomasz Juszczak dnia 2009-09-23 10:16:57
Drukuj
Stronę odwiedzono 928400 razy.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

System utworzony przez Comarch S.A