Strona z portalu

  Strona główna / Aktualności / Szkolny Ośrodek Siatkarski dla Dziewcząt w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli

Szkolny Ośrodek Siatkarski dla Dziewcząt w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli

od września 2012 r.


Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli od września realizować będzie Ogólnopolski projekt szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w piłce siatkowej w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych (SOS) działających ze wsparciem jednostek samorządu terytorialnego.

Zduńskowolskie gimnazjum jest jedną z trzech placówek w Województwie Łódzkim (szkolących dziewczęta), które zakwalifikowane zostało przez PZPS do uczestnictwa w programie.

Do projektu zgłoszone zostały 3 klasy siatkarskie gimnazjum. Przyszłych sportowców szkolić będą trenerzy: Anna Danielska i Agnieszka Maciaszek. .

Co daje SOS?

Założenia  programu opierają  się na szkoleniu młodych pokoleń siatkarskich zaczynających od podstaw na poziomie gimnazjalnym. Udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych stwarza szansę kontynuowania  edukacji siatkarskiej w Liceum Ogólnokształcącym działającym w ramach SOS w Rawie Mazowieckiej lub w Szkołach Mistrzostwa Sportowego.

PZPS w ramach porozumienia przekaże szkole sprzęt siatkarski, materiały dydaktyczne o wartości 40 tys. zł, zapewni lekarza i fizjoterapeutę, którzy będą sprawować opiekę medyczną nad uczniami objętymi szkoleniem. Dziewczęta objęte programem SOS będą mogły korzystać z obiadów w stołówce szkolnej.

Trenowanie pod okiem doświadczonych pedagogów, mających spore sukcesy na polu siatkówki z dostępem do specjalistycznego sprzętu i opieki lekarskiej to ogromna szansa dla młodych mieszkańców naszej gminy.

Jednocześnie przypominamy, że wciąż trwa nabór do klas sportowych na poziomie gimnazjalnym.

Informacje dostępne pod nr tel. (43) 823 62 46 ( sekretariat PG 5) lub 504 202 744 (trener Anna Danielska)

 

źródło - Anna Danielska

 

 

 

Strona: 1 
Podmiot udostępniający informację: Urząd Miasta Zduńska Wola
Status: informacja opublikowana
Ostatnio modyfikowane przez: Adam Gudajczyk,  Data modyfikacji: 2012-09-04 11:31:30
Ten artykuł nie ma jeszcze opinii
Zaakceptowana przez Adam Gudajczyk dnia 2012-09-04 11:31:44
Opublikowana przez Adam Gudajczyk dnia 2012-09-04 11:31:46
Drukuj
Stronę odwiedzono 693 razy.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

System utworzony przez Comarch S.A