Dzisiaj jest: piątek 27 listopada 2020        Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

Dziś o godzinie 9.00 rozpocznie się XXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola. Ze względu na sytuację epidemiologiczną obrady będą prowadzone w trybie on-line, z transmisją na żywo.

O 18 mln, do rekordowych 223 mln zł wzrosną nakłady budżetu miasta na 2021 rok. Mimo trudnej sytuacji, więcej niż w tym roku Zduńska Wola wyda na inwestycje.


Dziesięć podwójnych, piętrowych domków oraz 25 pojedynczych z przedsionkiem – oto nowe, bezpieczne i ciepłe schronienia dla kotów wolno żyjących w Zduńskiej Woli. Społeczni opiekunowie zwierząt zdecydują, gdzie ustawić budki.


Hektolitry kawy, dwustu informatyków i czterdzieści osiem godzin programowania. Najlepszą aplikację do walki ze smogiem podczas Hackathonu dla Miast opracował zespół z Rzeszowa. Teraz będzie miał pół roku, by wdrożyć ją w Zduńskiej Woli.


Aby lepiej przygotować samorządy na sytuacje kryzysowe, najlepsi programiści z całej Polski w ciągu 48 godzin opracowali rozwiązania czterech najciekawszych wyzwań zgłoszonych przez średnie miasta (20-100 tysięcy mieszkańców) – w tym Zduńską Wolę.


Dwustu informatyków zmierzy się z wyzwaniami czterech polskich samorządów. Jedno z nich przygotowała Zduńska Wola. Programiści będą mieli 48 godzin na przygotowanie aplikacji wspomagającej nas w walce ze smogiem.


Władze Zduńskiej Woli wymyśliły, jak wykorzystać nowe technologie w walce ze smogiem. W ramach 48-godzinnego hackathonu informatycy z całej Polski będą pracowali nad specjalną aplikacją dla miasta. Start zawodów dziś po południu.


Szkoła muzyczna przeprowadzi się do parku! Przeniesienie placówki do budynku po szkole podstawowej nr 4 zaproponowały ministerstwu kultury władze Zduńskiej Woli. Zanim jednak to nastąpi, gmach zostanie przebudowany.


250 gospodarstw domowych skorzystało z miejskiego programu dopłat do wymiany pieców węglowych. Kopciuchy najczęściej wymieniamy na kotły gazowe.


Stefan Czółenko mieszka w izbie tkackiej zduńskowolskiego muzeum. Został szefem przewodników! Nie znacie go? Nic dziwnego, to postać wymyślona przez dzieci!